Pomoc od Superzoo

Mockrát děkujeme za podporu Superzoo.

„Na závěr roku 2020 jsme rozhodli podpořit kočičí útulek Tlapky Mochov. Kousek za Prahou v obci Mochov bydlí paní Edita, která již přes 20 let pomáhá opuštěným, toulavým a týraným kočkám. Aktuálně se stará o 70 koček, které k ní doputovaly z různých koutů České republiky.

V online sbírce na našem e-shopu se v průběhu prosince vybralo neskutečných 80.626 Kč!

Když jsme společně s Anetou Parris, zástupkyní nadačního fondu Staň se srdcařem, jeli předat dar, byli jsme potěšeni tím, jak se kočky pomohou volně pohybovat po pokojích a učí se soužití v běžné domácnosti. Jsou tak socializované, přítulné a zvyklé na chod domácnosti. Dospělé kočky, které jsou vykastrované, mají po celý rok přístup na zahradu nebo do venkovní voliéry. Nejspokojenější jsou však ve své kočičí herně, která byla vybudována před několika lety z příspěvků od dárců.

Útulek se stará nejen o kočky, které má „doma“ v Mochově, ale i o venkovní kočky, kterým plní misky v krmných místech. Pokud je to totiž jen trochu možné, je lepší plaché venkovní kočky ponechat v jejich přirozením prostředí, na které jsou zvyklé. Spolu s ostatními organizacemi zabezpečují kastraci koček, která se na krmná místa vracejí.

Děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili.

Tým Super zoo“

https://www.superzoo.cz/